Seljakott ja seljakotid - põhjalik ostujuhend

Seljakotid – põhjalik ostujuhend


Seljakotid on eksisteerinud tuhandeid aastaid ja on aja jooksul arenenud, et vastata inimeste muutuvatele vajadustele. Selles artiklis käsitleme seljakottide ajalugu, seljakottide kasutamise eeliseid käekottide ees, läbi aegade populaarsemaid seljakotte ja seda, kuidas valida endale sobiv seljakoti suurus

Seljakottide ajalugu

Seljakottide ajalugu võib ulatuda iidsetesse aegadesse, mil inimesed kandsid oma asju lihtsates loomanahast või riidest valmistatud kottides. Aja jooksul muutus seljakottide disain, et vastata inimeste erinevatele eesmärkidele. Näiteks 1930. ja 1940. aastate seljakotirändurid kasutasid telkimisel ja matkamisel lihtsaid lõuendist seljakotte, 1950. ja 1960. aastate kooliõpilased aga kasutasid seljakotte mugava viisina oma raamatute kandmiseks. Tänapäeval kasutatakse seljakotte väga erinevatel eesmärkidel, alates koolist ja tööst kuni välitegevusteni, nagu matkamine, telkimine ja reisimine.

Miks on seljakotid paremad kui käekotid

Seljakotid on mitmel viisil paremad kui käekotid. Ühe jaoks jaotab seljakoti raskuse ühtlaselt mõlemale õlale, vähendades ühe õla pinget ja hoides ära seljavalu. See muudab seljakotid ideaalseks raskete koormate, näiteks raamatute, sülearvutite ja muu elektroonika kandmiseks. Seljakotid pakuvad ka suuremat mahutavust, võimaldades teil käekotiga võrreldes rohkem esemeid kaasas kanda. Lisaks on seljakotid tavaliselt turvalisemad kui käekotid, tõmblukkude ja turvataskutega, mis hoiavad teie asju turvaliselt ja korras.

Kõigi aegade populaarseimad seljakotid

Kui rääkida läbi aegade kõige populaarsematest seljakottidest, siis on mitu klassikat, mis silma paistavad. Näiteks JanSport SuperBreak seljakott on olnud kooliõpilaste seas populaarne juba aastakümneid ja on tänaseni jätkuvalt enimmüüdud. North Face Base Camp Duffel on veel üks klassikaline seljakott, mis on olnud juba aastaid ja on populaarne õuehuviliste seas. Herschel Supply Co. Little America seljakott on kaasaegne klassika, millest on saanud linnaelanike ja reisijate lemmik.

Reisikotid ja matkakotid – kuidas valida suurust?

Reisi pikkus

Reisi pikkus on üks olulisemaid tegureid, mida tuleb arvestada, kui otsustate, mitu liitrit on teie vajadustele vastav reisikott. Kui lähete lühikesele nädalavahetuse reisile, võib piisata 20-30-liitrisest seljakotist. Pikemateks reisideks võib vaja minna 40-60-liitrise või suuremat seljakotti. Siiski võiksid jääda naiste seljakotid alla 60-liitri suurusega. Pidage meeles, et kui peatute hotellides või muudes pesupesemisvõimalusega majutuskohtades, saate võib-olla vähem pakkida ja vajadusel pesu pesta.

Tegevused

Tegevused, mida teete reisil, võivad mõjutada ka seda, kui palju liitrit on teie vajadustele sobiv reisiseljakott. Kui plaanite palju matkata või väljas tegevusi teha, võib teil vaja minna suurema mahutavusega seljakotti, et mahutada lisavarustust, nagu matkasaapad, magamiskott ja telk. Teisest küljest, kui plaanite peamiselt linnareise, saate võib-olla hakkama ka väiksema seljakotiga.

Isiklikud eelistused

Igaühel on erinevad pakkimisstiilid ja -eelistused ning see võib mõjutada ka seda, mitu liitrit on teie vajadustele vastav hea reisiseljakott. Mõned inimesed eelistavad pakkida kerget ja kaasas ainult hädavajalikku, samas kui teistele meeldib rohkem valikuvõimalusi ja nad võivad pakkida rohkem riideid ja aksessuaare. Oma vajadustele sobiva suurusega seljakoti valimisel arvestage oma pakkimisstiili ja -eelistustega.

Lennufirmade piirangud

Kui plaanite lennata oma seljakotiga, on oluline arvestada lennufirma piirangutega käsipagasile ja äraantavale pagasile. Paljudel lennufirmadel on käsipagasi ja äraantava pagasi suuruse ja kaalu piirangud, seega kontrollige enne seljakoti valimist kindlasti oma lennufirma veebisaiti.

Parimad valikud

20-30 liitrit: kui lähete lühikesele nädalavahetuse reisile või peate kaasa võtma vaid mõned hädavajalikud asjad, võib piisata 20-30-liitrisest seljakotist. Patagonia Atom Sling või North Face Borealis on selles suuruses suurepärased võimalused.

40-60 liitrit: Pikemateks reisideks või neile, kes vajavad lisavarustust, on hea valik 40-60 liitrine seljakott. Osprey Farpoint 55 või Gregory Baltoro 65 on mõlemad selles suuruses suurepärased valikud.

Üle 60 liitri: neile, kes peavad kaasa võtma palju varustust või lähevad pikemale reisile, võib vaja minna üle 60-liitrise mahuga seljakotti. Kelty Redwing 50 või Deuter ACT Lite 75+10 on mõlemad suurepärased valikud selles suurusvahemikus.

Mis on igapäevase seljakoti jaoks hea suurus?

Mahutavus

Seljakoti mahtu mõõdetakse liitrites ja see viitab sellele, kui palju ruumi seljakotil on hoiustamiseks. Igapäevase seljakoti jaoks on sobiv suurus tavaliselt 20-30 liitrit. See suurus on piisavalt suur sülearvuti, vahetusriiete, veepudeli ja muu olulise kaasaskandmiseks, ilma et see oleks liiga mahukas või raske.

Eesmärk

Teie seljakoti otstarve võib samuti mõjutada seda, milline suurus sobib teie vajadustele kõige paremini. Kui kasutate oma seljakotti tööl või koolis, võib teil vaja minna suuremat suurust, et mahutada õpikuid, köitjaid või muid materjale. Kui aga kasutate oma seljakotti tööasjade ajamiseks või igapäevaseks edasi-tagasi sõitmiseks, võib piisata väiksemast seljakotist.

Stiil

Seljakoti stiil võib samuti mõjutada seda, milline suurus sobib teie vajadustele kõige paremini. Mõnel seljakottil on rohkem taskuid või lahtriid, mis võib hõlbustada asjade korrastamist. Teistel võib olla vähem sektsioone, kuid neil on suurem põhipanipaik. Mõelge seljakoti stiilile, mis sobib teie igapäevase rutiini jaoks kõige paremini.

Mugavus

Igapäevaste seljakottide puhul on mugavus võtmetähtsusega. Soovite seljakotti, mida on mugav pikka aega kanda ja mis ei tekita ebamugavust ega pinget seljale või õlgadele. Polsterdatud selja ja rihmade ning reguleeritavate rihmadega seljakoti valimine aitab tagada mugava istuvuse.

Parimad valikud

20-25 liitrit: neile, kes otsivad väiksemat igapäevast seljakotti, on 20-25 liitrine mahutavus suurepärane valik. See suurus sobib suurepäraselt asjaajamiseks, tööle sõitmiseks või ühepäevareisidele. Seljakott Herschel Settlement või seljakott North Face Jester on selles suuruses suurepärased valikud.

25-30 liitrit: neile, kes vajavad veidi rohkem ruumi, on hea valik 25-30 liitrine mahutavus. See suurus sobib ideaalselt tööle või kooli, sest sinna mahub hõlpsasti sülearvuti ja muu hädavajalik. Sülearvuti seljakott Timbuk2 Authority või JanSport Big Student Seljakott on selles suuruses suurepärased valikud.

Kokkuvõtteks

allikas: https://www.youtube.com/watch?v=8eijOQ3N-yo

Seljakoti valimisel on õige suuruse leidmine ülioluline. Võtke arvesse oma seljakoti eesmärki, isiklikku stiili ja soovitud mugavuse taset. 20-30-liitrine seljakott on sobiva suurusega enamiku igapäevaste vajaduste jaoks ja nii paljude suurepäraste valikute tõttu leiate kindlasti oma vajadustele sobiva seljakoti.