Icepeak

Icepeak on Soome spordiriiete bränd, mis on tuntud oma kvaliteetsete riiete poolest. Brändi rõivad on mõeldud nii meestele, naistele kui ka lastele ning sobivad erinevateks spordialadeks, nagu näiteks suusatamine, matkamine ja jooksmine. Icepeaki riiete disain on lihtne ja funktsionaalne, mis muudab need sobivaks nii spordisaali kui ka igapäevaseks kandmiseks.

Icepeaki riiete valikusse kuuluvad erinevad joped, püksid, särgid, dressid ja aksessuaarid. Brändi tootevalikus on nii sooja talveriietust kui ka kergeid ja hingavaid rõivaid suveks. Icepeaki riiete valmistamisel kasutatakse kvaliteetseid materjale, nagu näiteks Gore-Tex ja Thinsulate, mis tagavad rõivaste vastupidavuse ja mugavuse.

Ajalugu ja taust

Ettevõtte loomine

Icepeak on osa Luhta Sportswear Companya, mis on yksi Suomen suurimmista vaatteiden ja tekstiilien valmistajista. Icepeak-brändin perusti vuonna 1996 Antti Kauhanen, joka halusi luoda vaatemerkin, joka yhdistäisi tekniset materiaalit ja tyylikkään muotoilun.

Aluksi Icepeak keskittyi vain lasketteluvaatteisiin, mutta laajensi myöhemmin valikoimaansa myös muihin urheilulajeihin sopiviin vaatteisiin. Brändi on kasvanut nopeasti ja nykyään se on yksi Suomen tunnetuimmista ulkoiluvaatemerkeistä.

Brändi areng

Icepeak on kasvanut nopeasti perustamisensa jälkeen. Vuonna 2015 brändin liikevaihto oli noin 110 miljoonaa euroa, ja sen tuotteita myydään yli 30 maassa ympäri maailmaa. Brändin kasvu on ollut erityisen nopeaa Venäjällä, missä sen markkinaosuus on jo useita prosentteja.

Icepeakin menestys perustuu sen korkealaatuisiin materiaaleihin, tyylikkääseen muotoiluun ja monipuoliseen valikoimaan. Brändi on myös panostanut markkinointiin ja sponsorointiin, ja se onkin yksi Suomen Olympiakomitean tärkeimmistä kumppaneista.

Tooted ja teenused

Riietus

Icepeak pakub laia valikut riietust igaks elujuhtumiks. Nende valikus on nii naiste, meeste kui ka laste riietus. Icepeaki riietuses on kasutatud kõrgtehnoloogilisi materjale, mis tagavad kandjale mugavuse ja vastupidavuse. Nende valikusse kuuluvad joped, püksid, fliisid, särgid, dressipluusid ja palju muud.

Lisaks on Icepeaki riietus disainitud nii, et see sobiks igasuguseks tegevuseks – olgu selleks siis matkamine, jooksmine, suusatamine või lihtsalt vaba aja veetmine. Nende riietus on ka trendikas ja stiilne, seega sobib see ka linnas kandmiseks.

Jalatsid

Icepeaki jalatsid on disainitud vastupidavusele ja mugavusele ning sobivad erinevateks tegevusteks nagu matkamine ja talisport. Nende valikusse kuuluvad nii talvesaapad, matkajalatsid kui ka jooksujalatsid. Icepeaki jalatsid on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest, mis tagavad kandjale mugavuse ja vastupidavuse.

Lisaks on Icepeaki jalatsid ka stiilsed ja trendikad, seega sobivad need ka linnas kandmiseks. Nende jalatsid on saadaval erinevates suurustes ja värvitoonides, seega leiab igaüks endale sobiva paari.

Tarvikud

Lisaks riietusele ja jalatsitele pakub Icepeak ka erinevaid tarvikuid, mis muudavad spordi- ja vabaaja veetmise veelgi mugavamaks. Nende valikusse kuuluvad kindad, mütsid, sallid, seljakotid, matkavarustus ja palju muud.

Icepeaki tarvikud on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest, mis tagavad vastupidavuse ja mugavuse. Lisaks on nende tarvikud ka stiilsed ja trendikad, seega sobivad need ka linnas kandmiseks.

Turundusstrateegia

Icepeak on tuntud oma nutika turundusstrateegia poolest, mis on aidanud neil saavutada edu nii Euroopas kui ka mujal maailmas. Nende turundusstrateegia keskendub mitmele erinevale valdkonnale, sealhulgas reklaamikampaaniatele, sotsiaalmeedia turundusele ja sponsorlusele.

Reklaamikampaaniad

Icepeak on tuntud oma silmapaistvate reklaamikampaaniate poolest, mis on sageli seotud spordi ja aktiivse eluviisiga. Nende kampaaniad on tihti suunatud nooremale sihtrühmale, kes hindavad funktsionaalsust ja stiili.

Üks Icepeaki edukamaid reklaamikampaaniaid oli nende koostöö Soome suusataja Kerttu Niskaneniga. Kampaania keskendus Niskaneni ettevalmistustele Pyeongchangi taliolümpiamängudeks ning seda toetasid nii televisioonireklaamid kui ka sotsiaalmeedia turundus.

Sotsiaalmeedia turundus

Icepeak kasutab aktiivselt sotsiaalmeediat oma brändi turundamiseks ja suhtluskanalina oma klientidega. Nad on kohal nii Facebookis, Instagramis kui ka Twitteris, kus nad jagavad uusi tooteid, kampaaniaid ja muid uudiseid. Lisaks kasutavad nad sotsiaalmeediat ka oma klientidega suhtlemiseks ja tagasiside kogumiseks.

Nad on teinud koostööd ka mõjutajatega, et jõuda laiema publikuni ja suurendada oma sotsiaalmeedia jälgijaskonda. Näiteks on nad teinud koostööd Soome fitnessi mõjutaja Janni Hussiga, kes on aidanud neil jõuda uute sihtrühmadeni.

Sponsorlus

Icepeak on tuntud ka oma sponsorluse poolest erinevates spordiüritustel ja -meeskondades. Nad on olnud ametlikuks riietajaks mitmetel taliolümpiamängudel ning on teinud koostööd mitmete spordiklubide ja -meeskondadega, sealhulgas Soome suusaklubi ja Rootsi suusakoondisega.

Lisaks on nad toetanud mitmeid heategevusorganisatsioone, sealhulgas UNICEFi ja Punase Risti organisatsiooni.

Konkurentsianalüüs

Peamised konkurendid

Icepeak on üks suuremaid spordirõivaste brände Euroopas. Selle konkurendid on teised suured spordirõivaste brändid, nagu Columbia, The North Face ja Salomon. Need brändid pakuvad ka funktsionaalset spordirõivastust, kuid erinevad Icepeakist stiili ja hinna poolest.

Columbia on Ameerika ettevõte, mis on spetsialiseerunud spordirõivastele ja -jalatsitele. The North Face on Ameerika ettevõte, mis toodab spordirõivaid, jalatseid ja seiklusvarustust. Salomon on Prantsuse spordivarustuse bränd, mis on spetsialiseerunud spordijalatsitele, -riietele ja -tarvikutele.

Erinevused konkurentidega

Icepeak erineb oma konkurentidest mitmes mõttes. Esiteks on Icepeaki rõivad värvikad ja silmapaistvate mustritega, mis eristavad neid teistest spordirõivastest. Teiseks on Icepeaki rõivad taskukohased ja pakuvad suurepärast hinna ja kvaliteedi suhet. Kolmandaks on Icepeaki rõivad funktsionaalsed ja mugavad, mis sobivad nii spordiks kui ka igapäevaseks kandmiseks.

Võrreldes Columbia, The North Face ja Salomoniga, on Icepeaki rõivad rohkem suunatud nooremale sihtgrupile, kes hindavad stiili ja mugavust. Samuti on Icepeaki rõivad taskukohasemad kui nende konkurentide omad, mis teeb neist sobiva valiku neile, kes otsivad kvaliteetseid spordirõivaid mõistliku hinnaga.

Tulevikuplaanid

Laienemine

Icepeak on juba tuntud oma kvaliteetsete ja funktsionaalsete riiete poolest, kuid ettevõte ei kavatse peatuda ainult selles. Tulevikuplaanides on laienemine uutele turgudele, et jõuda veelgi enamate klientideni. Nende eesmärk on muuta Icepeak rõivad kättesaadavaks kõigile, kes hindavad kvaliteeti ja mugavust.

Ettevõte on juba alustanud oma laienemist Venemaale ja Aasiasse, kuid plaanib tulevikus avada ka uusi kauplusi Euroopas ja Põhja-Ameerikas. Nad loodavad, et nende toodete populaarsus kasvab veelgi ja ettevõte saab laieneda veelgi enamatele turgudele.

Uued tooted

Lisaks laienemisele on Icepeakil ka plaanid uute toodete väljatöötamiseks. Ettevõte soovib jätkuvalt pakkuda oma klientidele ainult parimat ning seetõttu töötavad nad pidevalt uute ja innovaatiliste toodete kallal.

Üks nende uutest toodetest on näiteks spordikell, mis jälgib mitmeid erinevaid treeningparameetreid, nagu pulssi ja kulutatud kaloreid. Samuti on ettevõte välja töötanud uued jope- ja püksemudelid, mis on veelgi funktsionaalsemad ja mugavamad kandmiseks.

Kokkuvõttes on Icepeaki tulevikuplaanid suunatud nende toodete kvaliteedi ja kättesaadavuse parandamisele. Ettevõte soovib pakkuda oma klientidele ainult parimat ning jääda üheks juhtivaks spordirõivaste tootjaks maailmas.