Bugatti

Bugatti on Prantsusmaa päritolu luksusautode bränd, mis on tuntud oma ülima tehnoloogia ja kunstilise lähenemise poolest. Brändi ajalugu ulatub tagasi aastasse 1909, kui itaalia päritolu insener Ettore Bugatti asutas ettevõtte Molsheimis, Alsace’is. Bugatti autod on tuntud oma suurepärase inseneritöö, kõrge kvaliteedi ja silmapaistva disaini poolest.

Brändi kõige tuntum mudel on Bugatti Veyron, mille kiirus on üle 400 km/h ja võimsus 1000 hobujõudu. Veyron oli kuni 2010. aastani maailma kõige kiirem tootmismudel. Täna on Bugatti uusim mudel Chiron, mille kiirus on piiratud 420 km/h ja võimsus on 1500 hobujõudu.

Bugatti ajalugu

Bugatti on Prantsuse luksusautode bränd, mis on tuntud oma kõrge jõudluse, erakordse disaini ja kõrge hinna poolest. Brändi ajalugu ulatub tagasi aastasse 1909, mil itaallane Ettore Bugatti asutas oma ettevõtte Molsheimis, Alsace’is, Prantsusmaal.

Esimene Bugatti

Esimene Bugatti mudel, Type 13, valmistati 1910. aastal. See oli väike spordiauto, mis oli varustatud 1,4-liitrise neljasilindrilise mootoriga. Type 13 oli väga edukas võidusõiduautona ja võitis mitmeid võidusõite.

Bugatti tuntud mudelid

Üks Bugatti tuntumaid mudeleid on Type 35, mis oli edukas võidusõiduauto 1920ndatel ja 1930ndatel aastatel. Type 35 võitis üle 2000 võidusõidu ja oli üks edukamaid võidusõiduautosid ajaloos.

Teine tuntud Bugatti mudel on Veyron, mis oli toodetud aastatel 2005 kuni 2015. Veyron oli tol ajal üks maailma kiiremaid ja võimsamaid autosi, millel oli 1001 hobujõudu ja suutis saavutada kiiruse kuni 407 km/h.

Bugatti võidusõidu ajalugu

Algusest peale oli Bugatti seotud võidusõiduga ja võitis palju võistlusi. Bugatti võitis oma esimese suure võistluse 1911. aastal Prantsuse Grand Prix’il. Seejärel võitis Bugatti mitmeid võidusõite, sealhulgas 24 tunni Le Mansi võistluse 1937. aastal.

Bugatti on tuntud ka oma oskuste poolest kohandada oma võidusõiduautosid vastavalt konkreetsetele võidusõidu nõuetele.

Bugatti tänapäeval

Bugatti on Prantsuse luksusautode tootja, mis on tuntud oma kiiruse, disaini ja kvaliteedi poolest. Tänapäeval on Bugatti tuntud oma ülima jõudlusega superautode poolest, mille hulka kuuluvad Bugatti Chiron, Bugatti Divo ja Bugatti La Voiture Noire.

Bugatti Chiron

Bugatti Chiron on Bugatti uusim superauto, mis on varustatud 8-liitrise W16 mootoriga, mis suudab toota 1500 hobujõudu. Chironi kiirus on piiratud 420 km/h-ga, mis muudab selle üheks maailma kiireimaks autoks.

  • 1500 hobujõudu
  • 8-liitrine W16 mootor
  • 420 km/h tippkiirus

Bugatti Divo

Bugatti Divo on Bugatti Chironi baasil loodud spetsiaalselt kurvilistele teedele mõeldud superauto. Divo on varustatud sama W16 mootoriga kui Chiron, kuid sellel on sportlikum disain ja parem juhitavus.

  • 1500 hobujõudu
  • 8-liitrine W16 mootor
  • Sportlikum disain

Bugatti La Voiture Noire

Bugatti La Voiture Noire on Bugatti kõige eksklusiivsem superauto, mille hind ulatub üle 11 miljoni euro. See on valmistatud käsitsi ja ainult üks eksemplar on olemas. La Voiture Noire on varustatud 8-liitrise W16 mootoriga ja sellel on ainulaadne must disain.

  • 1500 hobujõudu
  • 8-liitrine W16 mootor
  • 11 miljoni euro hind

Bugatti eripära

Disain

Bugatti on tuntud oma silmatorkava disaini poolest, mis on alati olnud innovaatiline ja stiilne. Bugatti mudelid on saanud inspiratsiooni lennukitest ja võidusõiduautodest ning need on alati olnud äärmiselt aerodünaamilised ja dünaamilised.

Jõudlus

Bugatti autod on tuntud oma muljetavaldava kiiruse ja jõudluse poolest. Bugatti Chiron on näiteks üks kõige võimsamaid tootmisautosi maailmas, millel on 1500 hobujõudu ja mis suudab saavutada kiiruse kuni 420 km/h.

Hind

Bugatti autod on üks kalleimaid autosid maailmas. Näiteks Bugatti Chironi hind algab 2,5 miljonist eurost. See muudab Bugatti autod väga eksklusiivseks ja neid omavad ainult väga jõukad inimesed.

Bugatti tulevikuplaanid

Uued mudelid

Bugatti kavatseb tulevikus jätkata oma edukat mudelivalikut, mis hõlmab Chironi, Divo ja Centodieci. Bugatti on teatanud, et nad töötavad uue hüperauto kallal, mis on mõeldud Chironi asemel. Uus mudel on mõeldud olema veelgi võimsam ja kiirem kui Chiron, mis on praegu Bugatti lipulaev.

Lisaks uuele hüperautole on Bugatti teatanud, et nad töötavad ka uue luksusauto kallal, mis on mõeldud Chironi kõrvale. Uus mudel peaks olema vähem võimas kui hüperauto, kuid pakub endiselt Bugatti tuntud luksust ja stiili.

Elektriauto plaanid

Bugatti on teatanud, et nad kavatsevad tulevikus välja anda ka elektriauto. Kuigi Bugatti on tuntud oma võimsate bensiinimootorite poolest, on nad otsustanud minna kaasa elektriautode trendiga. Elektriauto peaks olema mõeldud linnasõiduks ja olema keskkonnasõbralik alternatiiv Bugatti tavalistele mudelitele.

Elektriauto plaanid on veel vara, kuid Bugatti on juba alustanud tööd prototüübi kallal, mis peaks olema valmis lähitulevikus. Bugatti on teatanud, et nad tahavad luua elektriauto, mis ületab kõiki teisi elektriautosid oma võimsuse ja kiiruse poolest.

Bugatti laienemine turul

Bugatti on tuntud oma eksklusiivsete ja kallite autode poolest, kuid nad kavatsevad laieneda ka teistesse valdkondadesse. Bugatti on teatanud, et nad töötavad uute brändilitsentseeritud toodete kallal, mis peaksid olema saadaval lähitulevikus.

Brändilitsentseeritud toodete hulka kuuluvad Bugatti stiilis rõivad, aksessuaarid ja muud tooted. Bugatti loodab, et nende uued tooted aitavad laiendada nende brändi ja tõsta nende tuntust veelgi.