Timberland

Timberland on rahvusvaheline kaubamärk, mis on tuntud oma kvaliteetsete jalanõude, rõivaste ja aksessuaaride poolest. Ettevõte on spetsialiseerunud välirõivastele, ning nende tootevalikusse kuuluvad erinevad jalanõud, nagu näiteks ketsid, saapad ja sandaalid. Lisaks on nad tuntud ka oma stiilsete ja vastupidavate rõivaste poolest, mis sobivad hästi nii linna- kui ka looduskeskkonda.

Timberlandi asutas Nathan Swartz 1952. aastal Bostonis ning algselt oli ettevõte tuntud Abington Shoe Company nime all. Esimesed tooted olid peamiselt käsitsi valmistatud nahast jalanõud. Aastakümnete jooksul on Timberland laiendanud oma tootevalikut ja muutunud üheks maailma juhtivaks välirõivaste ja jalanõude brändiks.

Timberlandi ajalugu

Ettevõtte loomine

Timberlandi ajalugu ulatub tagasi 1928. aastasse, kui Nathan Swartz läks USA-s praktikandiks jalatsitootja juurde. Mõni aasta hiljem loodi just samas piirkonnas jalatseid tootev ettevõte, kuhu noormees tööle läks. Mõne aasta jooksul ostis ta kogu ettevõtte ära ning alustas koos poegadega jalatsite tootmist.

Algselt kandis ettevõte nime Abington Shoe Company ning keskendus tööjalanõudele. 1960-ndatel aastatel hakkas ettevõte tootma ka jalatseid vaba aja veetmiseks ning 1973. aastal esitleti esimest korda Timberlandi tuntud 6-tollist veekindlat saapapaari.

Toodete arendamine

Timberlandi tootevalikusse kuuluvad nii meeste, naiste kui ka laste jalanõud, rõivad ja aksessuaarid. Ettevõte on tuntud oma vastupidavate ja kvaliteetsete toodete poolest, mis sobivad nii igapäevaseks kandmiseks kui ka rasketesse tingimustesse.

Timberlandi toodete arendamisel pööratakse suurt tähelepanu keskkonnasäästlikkusele ning ettevõte on võtnud eesmärgiks toota 100% jätkusuutlikke tooteid. Selleks kasutatakse taaskasutatud materjale ning vähendatakse tootmisel tekkivat jäätmete hulka.

Timberlandi tooted

Timberland on tuntud bränd, mis pakub kvaliteetseid tooteid, mis on vastupidavad ja sobivad igapäevaseks kasutamiseks. Brändi tootevalikusse kuuluvad jalanõud, riided ja tarvikud, millest räägime allpool.

Jalanõud

Timberlandi jalanõud on tuntud oma vastupidavuse ja mugavuse poolest. Bränd pakub laias valikus jalanõusid, mis sobivad nii igapäevaseks kandmiseks kui ka matkamiseks. Jalanõud on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning on vastupidavad erinevatele ilmastikutingimustele.

Timberlandi jalanõude hulka kuuluvad klassikalised saapad, tossud, sandaalid ja palju muud. Bränd pakub ka spetsiaalseid jalanõusid, mis on mõeldud töö tegemiseks. Tööjalanõud on vastupidavad ja mugavad ning sobivad erinevatele töötingimustele.

Riided

Timberlandi rõivad on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning on vastupidavad ja mugavad. Bränd pakub laias valikus riideid, mis sobivad nii igapäevaseks kandmiseks kui ka matkamiseks.

Timberlandi rõivaste hulka kuuluvad jakid, püksid, särgid ja palju muud. Bränd pakub ka spetsiaalseid rõivaid, mis on mõeldud töö tegemiseks. Töörõivad on vastupidavad ja mugavad ning sobivad erinevatele töötingimustele.

Tarvikud

Lisaks jalanõudele ja rõivastele pakub Timberland ka erinevaid tarvikuid, mis on mõeldud igapäevaseks kasutamiseks. Brändi tarvikute hulka kuuluvad seljakotid, rahakotid, vööd ja palju muud.

Timberlandi tarvikud on valmistatud kvaliteetsetest materjalidest ning on vastupidavad ja mugavad. Tarvikud sobivad ideaalselt igapäevaseks kasutamiseks ning on stiilsed ja praktilised.

Timberlandi jätkusuutlikkus

Keskkonnakaitse

Timberland on võtnud endale kohustuse vähendada oma ökoloogilist jalajälge. Ettevõte on võtnud kasutusele mitmeid meetmeid, et vähendada oma keskkonnamõju, sealhulgas:

  • 100% vastutustundliku nahatöötluse poliitika
  • 100% taastuvenergia kasutamine oma USA peakontoris
  • 100% vastutustundliku puuvilla kasutamine
  • 100% vastutustundliku mereräime kasutamine
  • 50% vähem vett vajavate tehnoloogiate kasutamine tootmises

Sotsiaalne vastutus

Lisaks keskkonnakaitsele on Timberland pühendunud ka sotsiaalse vastutuse võtmisele. Ettevõte on võtnud kasutusele mitmeid meetmeid, et tagada oma töötajate heaolu ja edendada kogukondade arengut, sealhulgas:

  • 100% töötajatele makstav elatistase
  • 100% töötajate tervishoiu- ja ohutusstandardite järgimine
  • 100% kogukonnale tagasiandmise programmide rakendamine
  • 100% inimõiguste austamise poliitika