aluspesu hoiustamise

Naiste aluspesu hoiustamise nipid

Artikkel räägib pesu hoiustamise nõuannetest, et säilitada nende kvaliteeti ja pikendada nende eluiga. Pesu hoiustamine võib olla keeruline, kui seda ei tehta õigesti, kuid õigete meetmete abil saab hoida oma pesu korras ja kaitsta seda kahjustuste eest. Need nõuanded aitavad tagada, et pesu püsib kauem korras ja näeb välja nagu uus.

Esimene oluline samm on pesu sorteerimine. Pesu tuleks sorteerida vastavalt materjalile ja tüübile. Näiteks tuleks eraldi hoida rinnahoidjad, aluspüksid ja sukad. Samuti tuleks pesu sorteerida vastavalt materjalile, nagu siid, pits ja puuvill. Kui pesu on sorteeritud, on see lihtsam hoiustada ja leida, kui seda vajate.

Teine oluline nõuanne on pesu hoiustamise koht. Pesu tuleks hoida jahedas, kuivas ja pimedas kohas, mis on eemal otsesest päikesevalgusest. Ideaalne koht pesu hoidmiseks on sahtel või kapp, kus on piisavalt ruumi, et pesu ei oleks kokku surutud. Kui pesu riputatakse, tuleks seda teha riidepuudele, mis on spetsiaalselt mõeldud pesu riputamiseks, et vältida pesu deformeerumist ja kahjustamist.

Materjalide valik

Lingeries on palju erinevaid materjale, mis võivad mõjutada selle säilimist ja hooldamist. Seetõttu on oluline valida õige materjal vastavalt oma vajadustele ja eelistustele.

Üks populaarsemaid materjale on puuvill. Puuvillast aluspesu eelistatakse, kuna see on hingav ja mugav ning sobib igapäevaseks kandmiseks. Samuti on olemas spetsiaalsed spordirõivaste jaoks mõeldud materjalid, mis on hingavad ja niiskust imavad.

Siid ja satiin on luksuslikumad materjalid, mis sobivad ideaalselt pidulikeks sündmusteks. Need materjalid on aga tundlikumad ja nõuavad õrna hooldust, nagu käsipesu ja kuivatamist õhus.

Samuti on olemas erinevad sünteetilised materjalid, nagu polüester ja nailon, mis on vastupidavad ja lihtsamini hooldatavad, kuid võivad olla vähem hingavad kui looduslikud materjalid.

Tutvu põhjalikumalt pesumaterjalidega: Erinevad pesumaterjalid ja nende eelised.

Hoiustamise Kohad

Korrektne hoiustamine võib pikendada teie pesu eluiga. Allpool on toodud mõned näpunäited, kuidas hoida oma pesu korras ja organiseerituna.

Kapp

Kapp on üks võimalus, kuidas hoida oma pesu organiseerituna. Kui teil on piisavalt ruumi, võite osta spetsiaalsed pesuorganisaatorid või kasutada tavalisi sahtleid. Kui otsustate osta pesuorganisaatori, siis veenduge, et see sobib teie pesu suuruse ja kogusega. Kui teie kapis on piisavalt ruumi, võite ka riputada oma pesu spetsiaalsetele pesukonksudele.

Sahtel

Sahtel on veel üks hea võimalus oma pesu hoiustamiseks. Kui teil on piisavalt sahtleid, võite eraldada iga pesuliigi jaoks eraldi sahtli. Näiteks võite hoida oma rinnahoidjad ühes sahtlis ja aluspesu teises. Kuid peate veenduma, et sahtlid ei ole liiga täis, vastasel juhul võib see põhjustada pesu kortsu minekut ja vormi kaotust.

Karp

Karp on hea võimalus hoiustada oma pesu, kui teil on piiratud ruum. Kui teie pesu on korralikult kokku pandud ja paigutatud kasti, võib see aidata vältida pesu kortsu minekut ja vormi kaotust. Veenduge, et pesu oleks kastis hästi organiseeritud, et saaksite hoida erinevaid pesuliike eraldi.

Hoiustamise viisid

Õige hoiustamise abil saab oma pesu säilitada kauem ja hoida seda heas korras. Siin on mõned viisid, kuidas hoida oma pesu korralikult:

Volditud

Kui teil on piiratud ruum, siis võite oma pesu kokku voltida ja hoida kapis või sahtlis. Veenduge, et pesu oleks puhas ja kuiv enne voltimist. Volditud pesu hoiustamisel jälgige, et üks ese ei oleks teise peal, sest see võib deformeerida rinnahoidjaid või muuta pesu vormi. Kasutage volditud pesu hoiustamiseks spetsiaalseid pesukorve või -karpe, et hoida neid korras ja eraldi.

Riputatud

Kui teil on piisavalt ruumi, võite oma pesu riputada. Rinnahoidjaid saab riputada spetsiaalsetele rinnahoidjatele või riputada üle riidepuu. Veenduge, et rinnahoidjad oleksid õiges suuruses ja et rihmad ei veniks. Samuti hoidke rinnahoidjad eraldi, et vältida nende deformeerumist. Muud pesu, nagu näiteks öösärke, saab riputada riidepuule või spetsiaalsetele nagidele.

Kokku pandud

Kui soovite oma pesu reisile kaasa võtta, võite pesu kokku panna ja panna reisikotti. Veenduge, et pesu oleks puhas ja kuiv enne kokkupanemist. Kokkupandud pesu hoiustamisel jälgige, et üks ese ei oleks teise peal, sest see võib deformeerida rinnahoidjaid või muuta pesu vormi. Kasutage spetsiaalseid pesukotte, et hoida pesu korras ja eraldi. Kokkupandud pesu hoiustamisel veenduge, et kangas ei oleks liiga tihedalt kokku pandud, et vältida kortsude tekkimist.

Hooldus ja puhastamine

Lingerie on tundlik riietusese, mistõttu selle hooldus ja puhastamine on oluline. Enne pesemist tuleks aluspesu kontrollida, et ei oleks kahjustusi, nagu augud või lõhutud traadid. Kui aluspesul on kahjustusi, tuleks neid enne pesemist parandada.

Enne pesemist tuleks aluspesu sorteerida vastavalt materjalile. Näiteks siidist aluspesu tuleks pesta eraldi, et vältida kahjustusi. Enamikku aluspesu tuleks pesta käsitsi või kasutada õrnpesu programmi. Kui kasutate pesumasinat, siis tuleks kasutada pesukotti, et vältida kahjustusi.

Aluspesu pesemisel tuleks kasutada õrnpesuvahendit ja vältida valgendajaid või kangapehmendajaid. Pärast pesemist tuleks aluspesu õrnalt välja pigistada ja kuivatada õhku käes või kuivatusrestil. Kuivatit ei ole soovitatav kasutada, kuna see võib kahjustada aluspesu materjali.

Lisaks pesemisele tuleks aluspesu hooldada ka regulaarselt. Näiteks tuleks rinnahoidjaid hoida õigesti, et vältida traatide painutamist või murdumist. Samuti tuleks aluspesu hoida kuivas ja jahedas kohas, et vältida hallituse ja bakterite kasvu.

Kokkuvõte

Kokkuvõttes on õige hoiustamine ja organiseerimine võtmeks, et säilitada oma pesu heas seisukorras. Selleks on mitmeid erinevaid võimalusi, sõltuvalt sellest, millist liiki pesu teil on ja milline on teie kodu ruumiplaneering.

Kui teil on palju rinnahoidjaid, siis on soovitatav neid hoida sahtlis, kusjuures vormitud ja mittevormitud rinnahoidjad tuleks eraldi hoida. Samuti on oluline rinnahoidjad enne hoiustamist kinni panna, et vältida teiste riiete kangaste tõmbumist.

Kui teil on palju õhulisi pesu, siis võite neid riputada riidepuule või hoida neid korvis. Samuti on hea mõte kasutada sahtlite vaheseinu, et hoida erinevat liiki pesu eraldi.

Lisaks on oluline tagada, et teie pesu oleks alati puhas ja kuiv enne hoiustamist ning vältida liigset kokkupuudet päikesevalgusega, et vältida pleekimist.